Київська влада у відповідь на петицію заявляє, що ведення переліку будівель і споруд, яким понад 100 років, законом "Про охорону культурної спадщини" не передбачено.
"Ведення переліку будівель та споруд віком більше 100 років законом України "Про охорону культурної спадщини" не передбачено, як і ведення переліків значної або рядової історичної забудови. Отже, хронологічна глибина не є універсальним показником та критерієм для набуття об'єктами охоронного статусу", — йдеться у відповіді мера Києва Віталія Кличка на петицію.
За його словами, законом не врегульовано питання захисту будівель і споруд віком понад 100 років, які в розумінні закону не набули охоронного статусу.
Однак, за словами мера, перераховане вище не ставить під сумнів необхідність збереження та захисту таких будівель.
У зв'язку з цим для додаткового захисту таких будівель і споруд для їх дослідження на етапі початку проведення будь-яких робіт внесено проєкт рішення Київської міської ради "Про окремі заходи щодо збереження будівель та споруд, рік будівництва яких становить більше 100 років у м. Києві" від 28 серпня 2023 року.
"Проєкт рішення буде розглянуто Київською міською радою відповідно до встановленої процедури", — йдеться у відповіді.
Як повідомлялося, 5 жовтня петиція на сайті Київської міської ради із закликом заборонити знесення історичних будівель у столиці набрала необхідну для розгляду кількість голосів.