Мін'юст США дійшов висновку, що імунітет, який за заявою Дональда Трампа він має як колишній президент, не поширюється на його промову 6 січня 2021 року.
"Звернення до громадськості з питань, що становлять суспільний інтерес, є традиційною функцією президента", — йдеться у висновку Мін'юсту, оприлюдненому в четвер.
"Але ця традиційна функція — це функція публічної комунікації. Це не включає підбурювання до неминучого насильства в приватному житті", — наголосили у відомстві.
"Оскільки фактичне підбурювання не було б захищене абсолютним імунітетом, навіть якби воно пролунало в контексті промови з питань, які становлять суспільний інтерес, суд має відхилити категоричний аргумент, який президент Трамп навів нижче, і відновити апеляцію", — повідомили в Мін'юсті.
Апеляційний суд попросив Міністерство юстиції надати висновок у відповідь на заяви Трампа про те, що він має абсолютний імунітет і тому не може бути відповідачем за позовами двох офіцерів Капітолію США та 11 членів Конгресу від Демократичної партії, пов'язаними із заворушеннями 6 січня 2021 року.
Позови спрямовані на те, щоб притягнути Трампа до відповідальності за фізичні та психологічні травми.
Міністерство юстиції наголосило, що в їхньому висновку немає висновків про те, чи підбурював Трамп до заколоту, але претензії в позові описують поведінку і промову, які виходять за межі президентських обов'язків.
6 січня 2021 року Конгрес США збирався затвердити результати голосування на президентських виборах 2020 року. Цього дня у столиці США зібралися на акцію протесту численні прихильники Трампа. Частина демонстрантів прорвалася до будівлі Конгресу і зірвала засідання. Конгресмени-демократи негайно звинуватили у трагедії Трампа.
Сам експрезидент запевняє, що не має жодного стосунку до подій 6 січня 2021 року.