Діти 7-8 класів важко сприймають інформацію онлайн. Це велика проблема для сучасної освіти. Потім слідує систематичне використання інформаційних технологій. Актуальних наукових даних про вплив на здоров’я та психіку дітей шкільного віку немає, але вчителі вважають, що є багато нюансів. Покладатися лише на добре освічених викладачів ми не можемо.
На жаль, на сьогодні онлайн-освіта показала свою неефективність. Тектонічні зміни пов’язані з онлайн освітою неодноразово висвітлювалась українських новинах Заходи, що вживаються для якісного освітнього процесу, включають не тільки контент, а й технічні рішення (апаратні засоби, інтернет-сервіси для студентів та викладачів).
Проблеми, з якими стикаються студенти та викладачі при адаптації до онлайн-навчання
Хоча в даний час немає систематичних даних про те, як онлайн-навчання впливає на здоров’я та психічний стан дітей шкільного віку, можна виділити основні моменти:
— Якісну онлайн-освіту складно розвивати: не можна очікувати, що неосвічені викладачі зроблять це швидко та якісно;
— Нестача ресурсів та слабка інфраструктура;
— відсутність глибокої взаємодії та співпраці між вчителями та учнями;
— вчителям і учням не вистачає необхідного почуття відповідальності.
Адаптація до онлайн-освіти може складати складність для багатьох студентів, вчителів та батьків.
1.Онлайн-освіта може призвести до менш інтерактивної та менш особистої взаємодії між учнями та вчителями. Це може знизити рівень зацікавленості та мотивації студентів.
2. Для онлайн освіти необхідна наявність комп’ютера, стабільного інтернет-з’єднання та програмного забезпечення. Багато студентів можуть не мати доступу до цих засобів.
3. Оскільки онлайн освіта не потребує фізичної присутності у класі, студенти можуть зіштовхнутися зі складнощами у встановленні розумних графіків для вивчення та забезпечення продуктивної праці.
4. Онлайн-освіта може бути менш захоплюючим і менш мотивуючим для студентів, оскільки вони не отримують тієї ж взаємодії та підтримки, яку можна отримати у реальному класі.
5. Багато вчителів та адміністрації можуть не мати досвіду у проведенні онлайн-уроків та підтримки студентів, що може призвести до складнощів у навчанні та адаптації до нових умов.
Загальний висновок полягає в тому, що онлайн-освіта має свої переваги та недоліки
Довгострокові наслідки для української системи освіти
Український інститут майбутнього провів онлайн-опитування щодо впливу пандемії на освіту. Згідно з опитуванням, 65% українців вважають освіту запорукою успіху, а 49% вважають, що вища освіта важлива через соціальні стереотипи. Чи немає тут протиріччя? Все населення України є високоосвіченим, і освіта у нас дуже хороша. Найгіршим є просування ідеї, що освіта повинна задовольняти потребу в робочій силі. Не повинна. Ринок праці реальний. Освіта – це майбутнє. Це наша робоча сила вже за 10 років. Як може розвиватися освіта, якщо вона фокусується лише на сьогоднішніх потребах?
Перевага онлайн-навчання полягає в тому, що матеріали курсу часто доступні 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Якщо поточна мережа працює погано, учень може почекати, поки мережа покращиться, перш ніж увійти в систему, або знайти місце з кращою мережею, наприклад, будинок родича або місцеву бібліотеку.
Зрештою, онлайн-навчання має безліч переваг, у тому числі можливість навчатися у будь-який час та в будь-якому місці. Зрештою освітній процес торкнеться бізнесу, оскільки знижується цінність та ефективність кадрів. Ділові видання висвітлює новини бізнесу неодноразово про це писали. Віртуальні класи мають свої проблеми. На щастя, є способи подолати ці проблеми та дозволити учням навчатися так само ефективно, як у звичайному класі.