В останні кілька десятків років котеджне будівництво у передмісті Києва набуло небувалого розмаху. У впорядковані котеджні селища перетворюються покинуті колишні колгоспні пасовища, пустирі, береги річок та озер. Там, де ще вчора зростав бур’ян, сьогодні вишикувалися чудові впорядковані одно- та двоповерхові будинки вишуканого дизайну, побудовані з використанням новітніх досягнень в галузі архітектури, будівельних технологій та альтернативної енергетики.
Як все починалося
Масове зведення котеджних містечок стартувало у передмісті Києва в середині 90-х років минулого століття. Раніше в навколишніх селах було збудовано чимало добротних двоповерхових будинків сучасної архітектури, але ці споруди возводилися безсистемно індивідуальними забудовниками для себе. У 90-х роках серед перших підприємців, які встигли заробити гроші, сформувалася «критична маса» бажаючих купитибудинок під Києвом і переселитися з галасливого мегаполісу до тихого передмістя. Це і послужило поштовхом до появи безлічі компаній-забудовників, що спеціалізуються на пошуку порожніх майданчиків та зведенні цілих містечок з сучасних упорядкованих котеджів.
Поява Золоче
На хвилі підвищеного інтересу до котеджів стартував бізнес засновника групи «Золоче». Зведення котеджного містечка Золоче почалося в 2003 році. Будівництво велося невеликими кварталами, і до 2008 року компанія вже встигла збудувати понад 100 гарних котеджів.
Криза кінця «нульових» років змусила змінити формат забудови. Ціни підскочили, власники величезних котеджів почали втрачати колосальні суми на податках та оплаті електрики, тому група Золоче переорієнтувалася на будівництво невеликих котеджів. Такий далекоглядний крок дозволив вийти з кризи без критичних втрат.
Золоче сьогодні
У 2017 році котеджне містечкоЗолоче стало лауреатом загальнонаціональної премії у номінації «Житловий комплекс року». На берегах величезного озера розкинулося 6 прекрасних районів зі своєю унікальною архітектурою. Загальна кількість котеджів у котеджному містечку перевищує 500. Особливу увагу розробники проекту приділили рекреаційним зонам: під скверики та парки відведено понад 100 тис. м2.
Еталоном енергоефективності став житловий квартал Золоче Прованс.
Серед яскравих переваг котеджного містечка Золоче:
1. Декілька магазинів продтоварів.
2. Банківське відділення.
3. Пошта.
4. Ресторан.
5. Автомийка.
6. Власна служба таксі.
7. Система автоматичного поливу газонів.
8. Охорона
9. Лікарня.
10. Школа-дитячий садок.