Президент США Джо Байден наказав виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму $600 млн, повідомив Білий дім.
У поширеному меморандумі президента йдеться, що він "делегував держсекретареві повноваження" на виділення Україні "суми до $600 млн".
Вона виділяється за рахунок скорочення витрат на статті Міністерства оборони та передбачає також "військову освіту та підготовку кадрів".
Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи новий пакет допомоги, наголосив, що "президент Байден ясно дав зрозуміти, що ми підтримуватимемо народ України стільки, скільки потрібно". "Можливості, які ми надаємо, ретельно відкалібровані, щоб максимально (…) зміцнити позиції України за столом переговорів, коли настане час", — сказав держсекретар.
Новий пакет — це "21-й випадок, коли адміністрація скоротила запаси США для відправлення зброї в Україну від початку війни", нагадало агентство Bloomberg.
За інформацією Пентагону, до нього входять боєприпаси для ракетних систем HIMARS, 36 тис. 105-мм артилерійських снарядів, 1 тис. високоточних 155-мм артилерійських снарядів, чотири протиартилерійські радари, вантажні автомобілі та причепи для транспортування важкого обладнання, системи протидії БПЛА, обладнання для розмінування, протипіхотні боєприпаси Claymore, засоби для вибухових робіт, стрілецька зброя та набої до неї, прилади нічного бачення, спорядження для холодної погоди.
Кільський інститут всесвітньої економіки підрахував, що всі країни Заходу зобов'язалися надати Україні військову допомогу вже на 36,1 млрд євро. За його даними, десятьма найбільшими постачальниками озброєнь і військової техніки є США (25 млрд євро), Велика Британія (4,03 млрд євро), Польща (1,8 млрд євро), ФРН (1,2 млрд євро), Канада (0,93 млрд євро), Чехія (0,34 млрд євро), Латвія (0,25 млрд євро), Австралія (0,25 млрд євро), Естонія (0,25 млрд євро) та Франція (0,23 млрд євро).