ДЕНЬ 203 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ — DAY 203 RUSSIAN AGRESSION
14 вересня у світі відзначають День слухання шурхоту, Всесвітній день атопічної екземи, День національного гімну у США, в Румунії – День інженера.
Православна церква відзначає початок індикту — новий церковний рік і вшановує пам'ять преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи Каппадокійської.
Католицька церква святкує Воздвиження Хреста Господнього.
День слухання шурхоту
Сенс свята надзвичайно простий: повернути людям адитивне сприйняття реальності, втрачене з появою кіно, телебачення та відеоблогів.
Гімн США
The Star-Spangled Banner ("Прапор, усипаний зірками") — державний гімн США. Пісня має чотири куплети, але сьогодні лише перший є широко відомим.
Текст взято з поеми "Оборона форту Макгенрі", написаної 14 вересня 1814 Френсісом Скоттом Кі. Автор, 35-річний адвокат і поет-аматор, написав цей текст після того, як став свідком обстрілу форту Макгенріруен у Балтіморі британськими кораблями під час англо-американської війни. Перше виконання відбулося у Балтіморі 29 жовтня 1814 року.
Довгий час вважалося, що текст покладено на популярну британську застільну мелодію. Однак у 1980-ті роки дослідники встановили, що мелодія мала свого автора. Ним був Джон Сміт — британський історик музики, композитор, органіст і співак, який приблизно 1780 року написав музику до Анакреонтської пісні, жартівливого гімну "Анакреонтської спільноти" — клубу, що об'єднував лондонських музикантів. Пісня стала офіційно використовуватися у ВМС США (з 1889 року), потім у Білому домі (з 1916 року), а 3 березня 1931 року резолюцією Конгресу США була оголошена національним гімном. До цього офіційно закріпленого законом гімну США не було, і як гімн використовувалися пісні Hail Columbia або My Country, Tis of Theeruen.
Ще цього дня:
1939 — У США авіаконструктор Ігор Сікорський (колишній киянин) підняв у повітря свій перший вертоліт VS-300;
1991 – У Києві розпочав роботу Всеукраїнський форум інтелігенції;
1995 — У Брюсселі відбулася офіційна церемонія ухвалення Індивідуальної програми співробітництва між Україною та НАТО;
2000 – Microsoft випустила операційну систему Windows Millennium Edition.
Церковне свято
Церковний новий рік — початок індикту
Новоліття, або Слов'янський Новий рік, припадає на 14 вересня (1 вересня за старим стилем). Ця дата у православному календарі також вважається першим днем нового церковного року – Початком індикту.
Святкування Новоліття розпочалося у вересні 1363 року як данина візантійській традиції. З 1492 Новоліття стало відзначатися як церковне свято. Сенсом богослужіння цього дня був спогад про проповідь Спасителя в Назаретській синагозі, коли Ісус Христос сказав, що він прийшов "зцілювати скорботних серцем".
Симеон Стовпник, архимандрит Антиохійський
Цього дня відзначається пам'ять Симеона Стовпника, архимандрита Антіохійського.
Він народився в середині 4 століття у Сирії, у бідній сім’ї. Одного разу, прийшовши до храму, юнак почув чудові співи і відтоді звернувся до християнства. Симеон почав молитися Богу і просив вказати йому, як жити далі.
Зрештою, він вирішив стати ченцем, залишив батьківський дім і оселився в найближчій обителі, а потім усамітнився у пустелі. Там започаткував новий вид подвижництва — стовпництво. Збудував стовп у кілька метрів висоти, оселився на ньому і, таким чином позбавив себе можливості відпочивати, і навіть спати. Вдень і вночі він стояв на стовпі і молився до Бога. До цього додавалася найсуворіша помірність у їжі та інші поневіряння.
Симеон Стовпник дожив до ста років і помер під час молитви.
Іменини: Семен, Наталія, Тетяна.