Сьогодні існує безліч різних типів систем відеоспостереження, але всі вони мають деякі спільні особливості, які роблять їх ефективними. Обрати найкращу важко через велику кількість виробників камер на ринку, проте https://control.ua/ua допоможе вам в цьому. Вам необхідно буде враховувати декілька факторів, включаючи бюджет, мету, місце розташування, технологію та сумісність пристроїв.
Параметри на які варто звернути увагу при виборі відеоспостереження
- На відкритому повітрі/у приміщенні. Для зовнішньої установки важливо використовувати камеру зовнішнього типу, щоб забезпечити захист від атмосферних впливів IP66/IP67, внутрішні камери менш громіздкі й більш економічні для установки всередині приміщення.
- Зона покриття/цільова відстань. Одним із найважливіших параметрів при виборі правильного типу камери є визначення зони покриття та цільової відстані для кожної камери в системі. Ключові параметри камери, які будуть визначатися залежно від зони покриття/розташування до цілі — чи фіксовані, чи PTZ-камери та тип об’єктива.
- Роздільна здатність. В IP камерах визначається кількість пікселів (кольорових точок), з яких складається зображення кожної камери. Чим вища роздільна здатність, тим більше деталей зображення захоплюється і передається камерою.
- Нічне бачення/ІЧ. Якщо вам потрібно знімати відео в темноті, вам слід шукати камери з конфігураціями день/ніч і ІЧ освітленням. В ІЧ-камерах використовуються інфрачервоні світлодіоди, які автоматично загоряються в темноті й дозволяють камері знімати чорно-біле відео в повну темноту. Зона дії камери в темноті визначає потужність ІЧ-індикатора, на цей параметр слід звернути увагу при виборі таких камер.
Основні функції камер відеоспостереження
Існує два основних типи систем відеоспостереження: IP-відеоспостереження та аналогове відеоспостереження.
- IP-камери
IP-камери використовують протокол TCP/IP для надсилання відео по одному кабелю Ethernet на мережевий відеореєстратор, де воно зберігається у вигляді відеофайлу. Більшість сучасних IP-камер живляться від мережевого відеореєстратора за допомогою POE (живлення через Ethernet). Це означає, що камеру можна під’єднати до рекордера або мережі за допомогою кабелю Ethernet.
- Аналогові камери
Аналогові системи відеоспостереження передають відеосигнали коаксіальними кабелями. Сигнал передається на відеореєстратор за допомогою кабелю RG59U. Аналогові камери набагато дешевші, ніж IP аналоги, і тому популярніші. Зворотною стороною є те, що вони більш сприйнятливі до перешкод, і якість зображення буде не такою чіткою, як в IP камерах.
Хоча існує різниця між методами передачі та обробкою зображень між аналоговими та IP системами, вони обидві здатні здійснювати віддалений перегляд, і це стало стандартною функцією сучасних аналогових або IP систем відеоспостереження.
Камери нічного бачення та кольорові камери нічного бачення
Нічне бачення зазвичай досягається з допомогою інфрачервоних світлодіодів. Якщо дивитися прямо в камеру в нічному режимі, це маленькі червоні пунктирні світлодіоди. При наведенні на певне місце ці вогні невидимі неозброєним оком, але їх можна побачити камерами за допомогою спеціального датчика. Нічне бачення від інфрачервоних камер здатне передавати зображення в чорно-білих тонах.
У кольорових камерах нічного бачення використовують спеціальний фільтр, що дозволяє розрізняти інфрачервоний і видимий спектр світла. Це дозволяє знімати зображення в умовах низького освітлення.
Віддалений перегляд
Однією з найважливіших особливостей камери відеоспостереження є можливість віддаленого доступу до неї. Завдяки цій функції ви можете контролювати свій будинок або бізнес із будь-якої точки світу через підключення до Інтернету. Деякі програми підтримують інтелектуальне відтворення та push-повідомлення про події. Наприклад, якщо ви хочете отримувати повідомлення у випадку порушення периметра, систему можна налаштувати на надсилання push-повідомлення на ваш мобільний телефон.
Якість запису відео (роздільна здатність, частота кадрів)
Камери високої роздільної здатності дозволять збільшити зображення та побачити більш чітку картинку. Передача кольору, якість зображення та чіткість зображення в нічний час не менш важливі. Частота кадрів визначає, скільки кадрів записується за секунду, і для перегляду в реальному часі потрібна частота кадрів вище 25 кадрів за секунду. Чим більша роздільна здатність і частота кадрів, тим більше місця на жорсткому диску потрібно для зберігання знятого матеріалу.
Особливі функції
Завдяки інноваціям у технологіях камери тепер оснащені функціями, які можуть стримати зловмисника до того, як він увірветься. Деякі з цих функцій включають ввімкнення LED-прожектора, звукової сигналізації та миттєвого push-сповіщення про вторгнення на ваш телефон.