Фото: Getty Images
Україна продовжує витрачати резерви в умовах війни
На початку року золотовалютні резерви України становили майже $31 млрд. доларів, а за шість місяців впали до $22,7 млрд.
Міжнародні резерви України станом на 1 липня становили $22 млрд 756,9 млн (в еквіваленті), що на 9% менше, ніж на початок червня ($25,1 млрд). Про це повідомляє Нацбанк у четвер, 7 липня.
“Станом на 1 липня 2022 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, склали $22 млрд 756,9 млн. У червні вони скоротилися на 9% через продаж валюти на міжбанку. Активізація надходження міжнародної допомоги в Україну дала можливість частково коментувати відповідні інтервенції”, – йдеться у повідомленні.
Нацбанк продав на валютному ринку $3 987,3 млн і викупив у резерви – $31 млн. Сальдо інтервенцій за підсумками червня є негативним і становить $3 956,3 млн.
“Знакові обсяги продажів валюти з резервів обумовлені нижчим обсягом пропозиції валюти, порівняно з попитом. Так, надходження від експорту товарів і послуг та від трудових мігрантів були нижчими від витрат на оборону, імпорт та розрахунки з міжнародними платіжними системами”, – додали в НБУ.
При цьому додатковим фактором, який збільшував попит на валютному ринку, є монетизація дефіциту бюджету НБУ. Переважна частина отриманого урядом фінансування у гривні поступово потрапляла на валютний ринок, що посилювало попит на іноземну валюту.
Валютні надходження на рахунки уряду України в НБУ становили $2 763,0 млн. Зокрема, $967,4 млн надійшли від Світового банку, $779 млн – від уряду Канади, $479,4 млн – від Агентства з міжнародного співробітництва Японії, а $354,2 млн – від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).
Загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $833,6 млн. З цієї суми $672,1 млн було спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, $70,1 млн– на обслуговування зовнішніх державних позик, а решта суми – на розрахунки з іншими кредиторами Крім того, Нацбанк сплатив МВФ $166,2 млн.
Також на динаміку показника обсягу резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют): минулого місяця їхня вартість знизилася на $152,2 млн в еквіваленті.
Нагадаємо, за підсумками травня резерви скоротилися на 7%. А на початок 2022 року міжнародні резерви становили $30,941 млрд.