Першочергове завдання оператора під час війни – забезпечити безперервне надання послуг зв’язку абонентам, тому використання альтернативних джерел живлення допоможе підтримувати роботу обладнання, навіть якщо електромережі буде пошкоджено.
Про це повідомляється на сайті Solar Service з посиланням на Mediasat, передає Інше ТВ.
Команда оператора встановила та під’єднала обладнання на одному з технологічних майданчиків на півдні України. І вже декілька тижнів триває тестування цього обладнання.
Завдяки сонячним панелям загальною площею 84 кв. м виробляється до 16 кВт енергії для живлення базової станції, що дозволяє забезпечити зв’язком більш ніж 2000 людей у чотирьох населених пунктах області. Сонячні батареї генерують постійний струм напругою 48 вольт, що подається на обладнання базової станції.
Кількість і потужність сонячних панелей розраховані таким чином, щоб забезпечувати цілодобову роботу обладнання, незважаючи на сезонність та кількість сонячного світла. Від накопиченої сонячної енергії заряджаються і автономні акумулятори. Ємності акумуляторів вистачає на 36 годин автономної роботи. Сонячні панелі можуть працювати за температури від -20 до +40 °С і не потребують спеціального обслуговування.
Тестування триватиме впродовж року, що дасть змогу оцінити ефективність сонячних панелей у різні пори року й різну погоду. Якщо пілотний проєкт буде успішним, оператор масштабуватиме використання сонячних панелей для резервного живлення базових станцій, що стане екологічною альтернативою дизельним генераторам.