З настанням прохолодних днів відчуваєте втому та апатію, а сил не вистачає навіть на найпростіші та звичні речі? Що ж робити у такому разі? Кава допомагає далеко не всім й у великих кількостях здатна зашкодити організму.
Редакція 056 розказує, що у цій ситуації вихід є.
Повернути вас до тями можуть звичайнісінькі продукти. Пропонуємо варіанти смаколиків, які найкраще всього заряджають організм енергією та стануть найкращим джерелом здорових та «розумних» калорій на кожен день, особливо взимку.
Йогурт та молочні продукти
Так, це не тільки смачний перекус, а й відмінна порція пробіотиків та джерело кальцію. Цей продукт позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, що дає гарний ефект на всьому організмі. Тому з'їдаючи принаймні 250 г йогурту протягом дня, ви забезпечуєте себе зарядом енергії. Головне – вибрати якісний продукт без зайвих добавок та барвників. Фермерський органічний йогурт – найкраще рішення, адже лише у ньому міститься максимум користі. Краще вживати звичайний не знежирений продукт без різних консервантів і використовувати його як перекус посеред дня.
Сочевиця та бобові
У сочевиці багато клітковини та вуглеводів, які добре насичують та забезпечують організм необхідною енергією. Це стосується й інших бобових, як-от: горох, квасоля, соя, нут тощо. Проте саме сочевиця має додаткові важливі переваги для здоров'я. Завдяки розчинній клітковині крупа здатна покращувати роботу травлення, регулювати рівень цукру в крові та уповільнюючи викид глюкози. Крім того, сочевиця містить такі важливі мінерали, як кальцій, калій, цинк та залізо, а також багато вітаміну В.
Яйця
Завдяки унікальній структурі яєчного білка людський організм засвоює його на 97%, а амінокислоти, що містяться в яйцях, беруть активну участь у відновленні енергії та будівництві наших м'язів. Для тих, хто захоплюється спортом або веде активний спосіб життя, зварене куряче яєчко справді буде не просте, а “золоте”!
Банани та фрукти
Ніщо так не заряджає вітамінами й енергією, як порція найсмачніших фруктів та овочів. Особливо дієвими у нашому випадку є банани. У їхньому складі багато глюкози та фруктози, а ще є клітковина, яка дозволяє оптимально використовувати енергію вуглеводів. Якщо додати банан до сніданку, бадьорості та сил вистачить до обіду. Також це чудовий варіант перекусу посеред виснажливого робочого дня.
Мигдаль та горіхи
Це справжнісінькі маленькі акумулятори енергії! Всі горіхи містять речовини, які надають бадьорості на весь день. Наприклад, мигдаль найбільше містить вітаміни групи В та магній, які сприяють припливу енергії. Фундук багатий на біотин, який допомагає організму виробляти енергію. А у складі фісташок багато важливих амінокислот – основи бадьорого самопочуття. Горіхами зручно вгамовувати голод посеред дня, але найкраще додавати їх до сніданку. Головне обмежити їх кількість, інакше можна не так допомогти організму, скільки нашкодити. Добова норма – 30 грамів.
Чорний шоколад
Не можна залишити без уваги ласунів. Гіркий шоколад – ваш Must Have та чудова альтернатива каві. Коли ви їсте шоколад, в організмі виділяються ендорфіни, які дають нам енергію. Він містить більше какао, ніж десертний або молочний шоколад. Своєю чергою антиоксиданти в какао мають багато переваг для здоров'я, наприклад, збільшують кровотік по всьому тілу. Цей ефект сприяє припливу кисню до мозку і м'язів, що покращує їх функцію. Крім того, збільшення кровотоку, може допомогти знизити розумову втому і поліпшити настрій.
Шпинат та листові овочі
Не дарма герой американських коміксів та відомий персонаж мультсеріалу моряк Папай в якості джерела своєї надзвичайної сили вживав саме шпинат. Адже вітаміни А і С, залізо, йод, білки та мінеральні солі, які містяться у його складі відмінно тонізують і дарують бадьорість на весь день. Його добре збивати у блендері та пити у вигляді смузі, замішувати в салати або додавати до ранкової яєчні.
Зелений чай
Як і кава, зелений чай містить кофеїн, який підвищує рівень енергії. Однак зелений чай пом'якшує ефект кофеїну, такі як занепокоєння і тремтіння, і дає більш плавний приплив енергії. Крім того, зелений чай може бути хорошим підсилювачем енергії при фізичній активності, оскільки він знижує стомлюваність за рахунок збільшення розщеплення жиру і вивільнення гормону норадреналіну. Як бонус, він не лише збадьорить, але й зігріє в прохолодну зимову погоду.
Годжі та ягоди
Червоненькі та кисленькі ягоди годжі багаті антиоксидантами, вітамінами і мінералами, а також є хорошим джерелом клітковини.
Порція в 28 грам містить 2 грами клітковини. Це може допомогти сповільнити вивільнення енергії. Також ягоди годжі можна додавати в йогурт, смузі, випічку і соуси.
Вода
Причиною втоми та нестачі енергії банально може стати зневоднення організму, тому воду треба пити протягом усього дня і в достатній кількості. Так, наприклад, випита вранці перед сніданком склянка холодної води із соком лимона змусить ваш організм збадьоритись і запрацювати на повну потужність. Щоб допомогти своєму організму завжди бути в тонусі, радимо купувати воду із вмістом магнію.
Продукти-крадії, що позбавляють енергії
Окрім смаколиків, що заряджають бадьорістю організм, також існує безліч продуктів, які навпаки швидше позбавляють вас енергії, аніж її додають. Наприклад, жирні, солодкі або надто солоні страви легко додають не лише зайві кілограми, але й позбавляють нас життєвих сил. Наше самопочуття та енергетичний ресурс прямо залежать від того, що ми щодня кладемо у свою тарілку. Калорійна їжа насправді лише краде наші сили: після щільного сніданку, обіду або вечері організм зосереджений лише на тому, щоб переварити жирну відбивну, картоплю-фрі або шмат шоколадного торта. Також це стосується продуктів з великою кількістю вуглеводів, алкоголю, солодких соків чи газованих напоїв. Особливо варто не зловживати енергетиками, які короткочасно надають миттєвий ефект заряду енергією, а потім змушують організм витрачати свої ресурси в прискореному темпі та, в результаті, вдвічі більше забирають сил, ніж їх надали.
Тому краще зменшити або взагалі виключити у вашому раціоні наявність продуктів-крадіїв енергії, натомість збільшити вживання смаколиків, що ефективно наповнюють організм життєвими силами. І пам’ятайте, що лише збалансоване меню допоможе вам зберігати енергію в будь-який час доби.
Джерело: 056.ua