Гроші, які іноді називають корінням усього зла, можуть бути використані для чудових речей, а також можуть знищити людей.
Більшість з нас прагне отримати їх все більше і більше, але ми не можемо заперечувати, що нам подобається їх витрачати — гроші змушують світ крутитися. Гроші, які іноді називають корінням усього зла, можуть бути використані для чудових речей, а також можуть знищити людей, інформує Ukr.Media.
Протягом усього нашого життя у нас постійно з’являються і зникають гроші. Ми заробляємо нашу зарплату і використовуємо її, щоб купити будинок, купити автомобілі, оплатити рахунки, купити їжу і предмети першої необхідності. Для багатьох з нас, коли ми хочемо більше, ми намагаємося заробити більше, а не просто хочемо менше. Гроші спалюють дірку в наших кишенях, і деякі з нас витрачають більше, ніж заробляють.
Кілька фактів про гроші, які можуть змусити вас поглянути на готівку трохи по-іншому.
1. Велика рогата худоба — найперша і найстаріша форма грошей. У деяких частинах Африки корів використовували як гроші аж до середини XX сторіччя. Кожна голова корови називалася «капут», що в перекладі з латинської означає «голова». Тому, людина, що мала багато корів, володіла багато «капут» або «капітал» — термін, який донині використовується для опису грошей.
2. Протягом історії люди використовували різні форми грошей: мило, какао-боби, волосся слонових хвостів, зерно, шкури тварин, чай, тютюн, зуби ведмедів і т. д.
3. Римляни карбували монети в храмі Юнони монети, богині шлюбу і жінок. Від цього, власне, і походить слово “монета”, а також “money” (англ. гроші). Римський монетний двір є найстарішим у світі.
4. Римляни першими почали карбувати на монетах зображення людей. Вигравши війну в 44 р. до н. е Гай Юлій Цезар велів зобразити на монетах свій портрет.
5. У Середні віки лицарі не носили з собою готівку, побоюючись грабежу. Замість грошей у них були спеціальні кільця для друку. Наприклад, коли лицар залишався на заїжджому дворі на ніч він ставив печатку на документі. Корчмар потім пред’являв папір в замку лицаря та отримував свої гроші.
6. Шумери в стародавній Месопотамії (Сучасний Ірак) були першими людьми, які використовували металеві гроші — злитки. Ціна злитків залежала від ваги.
7. В Ісландії використовують кредитні та дебетові картки частіше, ніж в будь-якій іншій країні світу.
8. До появи грошей люди використовували бартер — просту форму обміну товарами або послугами.
9. Морські раковини колись широко використовувались у багатьох частинах світу як гроші.
10. У середньовічній Англії для зберігання грошей виготовляли спеціальний посуд з глини під назвою pygg. Зрештою слово трансформувалося в piggy bank, що означає скарбничка. Тому більшість скарбничок роблять у вигляді свині (від англ. pig-Свиня).
11. У 1946 році уряд Угорщини надрукував банкноти рекордної гідності — 100 квінтильйонів пенге. 100 квінтильйонів — це 100 000 000 000 000 000 000.
12. Слово “банкрут” походить від італійського banca rotta, що буквально означає “Зламаний стенд”. За часів ранньої банкірської справи, люди, які обмінювали, зберігали або давали в борг гроші вели облік свого бізнесу на стенді на громадському ринку. У разі, якщо людина втрачала весь свій капітал, його стенд ламали.
13. У Стародавньому Китаї кожному, хто був спійманий на підробці імператорської валюти, вирізали серце. Англійці тримали рекорд за кількістю фальшивомонетників. У 1817 році було повішено 313 британців за створення або розповсюдження фальшивих банкнот.
14. Стародавні римляни використовували сіль як одну з форм грошей. Англійське слово “salary”, що означає “заробітна плата”, пішло від латинського sal (сіль).
15. Уряди іноді вливають фальшиві гроші у фінансову систему ворога з метою її руйнування. Так Німеччина під час Другої світової війни вчинила з Великою Британією, а США — з Японією.
16. Перші монети, на яких був видрукуваний їх номінал, карбувалися в Лідії (сучасна Туреччина) близько 600 р. до н. е. вони виготовлялися з електруму (сплаву золота і срібла).
17. Англійське розмовне слово “бакс” (англ. buck) з’явилося за часів, коли американці обмінювали тварин (в тому числі лосів) на товари або послуги.
18. Щорічно друкується більше іграшкових грошей для гри “Монополія”, ніж справжніх. Для англійської версії потрібно надрукувати купюр на $15 140.
19. Абсолютний світовий рекорд інфляції спостерігався в Зімбабве. У 2008 році інфляція становила 231 мільйон відсотків на рік (за офіційними даними).
20. Однією з найдорожчих монет у світі вважається нікелева монета “Голова Свободи” гідністю 5 центів, яка була викарбувана в 1913 році. Вона була продана у 2010 році за $ 3 737 500.
21. Королева Єлизавета II є рекордсменом за кількістю портретів на валюті. Її портрет зображений на банкнотах понад 30 країн світу.
22. У всьому світі 180 валют визнаються законним платіжним засобом у державах-членах організації Об’єднаних Націй (ООН).
23. В англійській мові є вираз “pay through the nose” (дослівно — платити через ніс), що означає»переплачувати. Воно з’явилося в Ірландії за часів набігів вікінгів — ірландцям, які не платили данину вікінгам, відрізали носи.
24. Сучасний апарат для рахунку монет може перерахувати 2500 монет за хвилину. Лічильник банкнот здатний підрахувати 100 банкнот за 4 секунди. Він також може вказати на підроблені банкноти.
25. “Всевидюче око”, яке знаходиться на вершині піраміди на доларових купюрах, є символом божественного провидіння.
26. Долар є найбільш часто обмінюваною валютою у світі. За ним йде євро, японська ієна і фунт стерлінгів.
27. Стародавні релігійні храми виступали як перші банки, де люди зберігали зерно або дорогоцінні метали, які використовували як гроші.
28. Китайці винайшли паперові гроші в 9 столітті нашої ери. Їх первісна назва перекладається як “летять гроші”, тому, що їх легко могло здути вітром.
29. Гравери грошей працюють не тільки з граничною точністю, але і повинні робити ілюстрацію у зворотному напрямку. Малюнок, який вони наносять на пластини, є дзеркальним відображенням того, що має бути надруковано. Потрібно 12-15 років тренувань, щоб стати гравером.
30. Згідно з дослідженням психологів 2018 року, мільйонери, які заробили своє багатство, в середньому щасливіші за тих, хто його успадкував.
31. Згідно з дослідженнями, ключ до щастя — витрачати гроші на досвід, а не на майно.
32. Кров, яку ви здаєте, продається на відкритому ринку, і це галузь на суму з обігом 4,5 мільярда доларів США на рік.
33. Міжнародна космічна станція є найдорожчим об’єктом, коли-небудь побудованим, вартістю 150 мільярдів доларів США.
34. Дослідження показало, що суперечки про гроші є головним передвісником розлучення.
35. Останніми словами Боба Марлі були: “життя не купиш за гроші”.