Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Вчені виявили механізм самознищення туберкульозу

03 августа
02:12 2020

Вчені з’ясували механізм самознищення туберкульозу

Туберкульоз – одне з найбільш смертельних інфекційних захворювань, яке забирає в рік 1,5 млн життів.

Міжнародна група вчених відкрила новий токсин, що блокує важливі для життєдіяльності бактерій туберкульозу амінокислоти. Без них ці шкідливі мікроорганізми не можуть вижити, повідомляє Phys.org.

Як правило, туберкульозна паличка вражає легені, але може впливати і на гланди, кістки і нервову систему. При цьому бактерії виробляють токсини, які допомагають їм адаптуватися до нового середовища. Однак вченим вдалося з'ясувати, що іноді ці токсини шкодять самим бактеріям.

Читайте також: Биологи нашли способ управлять старением

Так, в ході дослідження, вченим вдалося відкрити новий токсин MenT, який виробляє бактерія Mycobacterium tuberculosis, токсин, який пригнічує використання амінокислот, необхідних бактерії для виробництва білка.

"Таким чином, ріст Mycobacterium tuberculosis зупиняється, і бактерія вмирає", – йдеться в статті.

Вчені сподіваються, що їх робота ляже в основу медичних препаратів нового покоління. Адже в той час, як більшість випадків туберкульозу можна вилікувати за допомогою існуючих ліків, зростає кількість резистентних до антибіотиків випадків.

"За допомогою форсованої активації MenT або в результаті дестабілізації відносин між токсином і антитоксином MenA ми можемо знищити бактерії, які викликають туберкульоз", – сказав співавтор дослідження Тім Блоуер.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube