Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Президент Швейцарії та українські дороги. Чим пишається Зеленський?

27 июля
20:02 2020

Продовжую із захопленням читати сторінку Володимира Зеленського. Він пише про реакцію президента Швейцарії на темпи будівництва доріг в Україні: «Привезли її до нас новою дорогою… Пані Симонетта Соммаруга була вражена, що в Україні будують швидше, ніж у Швейцарії. А я знав, що ми вміємо! Просто робити все треба чесно і вчасно. А швидко і якісно ми зможемо, і „Велике будівництво“ — доказ цього!».

По-перше, немає нічого дивного в тому, що темпи ремонту доріг в країні площею 600 тисяч кілометрів апріорі мають бути вищими за такі в країні, площею 41 тисяча кілометрів.

По-друге, чому темпи мають бути вищими? Бо в Швейцарії давно є нормальні дороги. Пишатися темпами будівництва доріг порівняно з Швейцарією, це як алкоголіку пишатися темпами скорочення споживання зеленого змія порівняно з непитущою людиною. І висловлення захоплення з боку непитущої людини в такій ситуації — це лише ввічливість. Пишатися цим і виставляти напоказ — це ідіотизм. Добре, що нами керує не якийсь дурачок, еге?

Окрім доріг є ще купа інших сфер, яким потрібні гроші

По-третє, давайте глянемо, якою ціною ці дороги будуються. Готуючись до пандемії коронавірусу, кошти платників податків були цинічно забрані у ненайбагатших сфер.

Наприклад, у Національного фонду досліджень зрізали половину фінансування (більше 200 мільйонів гривень). Під нуль зрізали хай і міфічний, але таки Фонд президента з підтримки освіти, науки та спорту — 500 мільйонів. Зрізали десятки та сотні мільйонів на науку в університетах, зачепили академії, зрізали з освіти.

Читайте також: В сети показали очередное "кладбище" евроблях на украинской границе. ВИДЕО

До такого розвитку подій поставилися з розумінням, хоча таки досі ніхто не второпав, чому з науки та освіти зрізали по 50−100% видатків з різних статей, а з МВС, яке мало бюджет 93 мільярди, зрізали усього 0,005%), а потім всі реально здивувалися, коли дізналися, що МВС додали 2,5 млрд. Тому що ефективний міністр.

Ідемо далі. По-четверте, як витратили врешті 66 мільярдів грн фонду по боротьбі з коронавірусом?

Офіційна інформація Міністерства фінансів України: 35 мільярдів з 66 млрд грн було витрачено саме на будівництво доріг. «Де дороги, а де коронавірус?» — спитаєте ви. «А що, так можна було?» — спитають яценюки-гройсмани і навіть азарови.

Тобто повільно: гроші платників податків, які збирали всією країною на боротьбу з недугою, незрозуміло чому було витрачено на те, що ніяк не пов’язано з протидією недузі.

Чи потрібно будувати дороги? Безумовно. Чому ніхто раніше це не робив або не робив такими темпами? Бо гроші не з повітря беруться: окрім доріг є ще купа інших сфер, яким вони потрібні.

Читайте також: "Большое строительство": В Одесской области отремонтировали дорогу с помощью ракушек рапанов. ФОТО

Виявляється ж, все дуже просто: не треба думати про збалансований розвиток важливих сфер в країні, фінансове планування, вирішення поточних задач і стратегічне планування.

Можна просто взагалі весь річний бюджет спрямувати на дороги і бути «красавчіком» перед виборами. (аби не лишалося сумнівів, що ідею про такий перерозподіл втілили саме Слуги). Звісно, люди аплодуватимуть цьому популізму, однак я не буду.

Тому що, по-п'яте, подивимось на статистичні дані фінансування науки з усіх джерел в Україні та Швейцарії у відсотках від ВВП. Навіть завищені дані по Україні — 0,47%. Швейцарія — 3,37%. На ВВП країн краще не дивіться, стане погано.

Тому, якби у нас країною керував розумний керманич, він би пишався лише тоді, коли б встигав і дороги будувати і не обкрадати науковців, прикриваючись коронавірусом. А так це звичайне шахрайство. Яке він ще й залюбки виставляє на показ у Фейсбук.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube


Актуально

    В Днепре 14-летнему мальчику провели сложную операцию и транслировали ее онлайн для других врачей

В Днепре 14-летнему мальчику провели сложную операцию и транслировали ее онлайн для других врачей

0 комментариев Читать всю статью