Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Портников: Путін чекає на капітуляцію Зеленського, Україна для нього – власна територія

10 октября
16:33 2020

Портников: Путін чекає на капітуляцію Зеленського, Україна для нього – власна територія

Діалог президента Росії Володимира Путіна з будь-яким головою України апріорі не може бути результативним. Для лідера Кремля всі вони – керівники територій, які, на його думку, є невід'ємною частиною РФ.

Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів журналіст та політичний оглядач Віталій Портников, інформує UAINFO.org.

"У Путіна немає думки, що він взагалі має знаходити спільну мову з будь-яким українським президентом, тому що для нього президент України – це просто керівник територій, які були відібрані Заходом у Росії. І єдине завдання будь-якого президента України в очах Володимира Путіна – це капітулювати перед Путіним і повернути вкрадені російські землі від Ужгорода до Донецька їхньому справжньому власнику, тобто самому Путіну і росіянам.

З цієї точки зору всі погляди Зеленського на можливість перемовин із Путіним виглядають мені дуже наївними і дитячими. Але я маю сказати, що Зеленський не один такий.

Читайте також: "Не прославляти військові зусилля й не звинувачувати в усьому росіян": Єрмак розповів про мирну стратегію Зеленського

Я дуже добре пам’ятаю, як під час перебування в Токіо я довго розмовляв з японськими політиками щодо перспектив перемовин колишнього японського прем’єра Абе Сіндзо щодо проблеми Курил.

Абе Сіндзо, на відміну від Путіна і тим більше від Зеленського, досвідчений серйозний політик, думаю, один із найсильніших політиків на зламі ХХ-ХХІ сторіч. Однак він щиро вірив, що його особисті стосунки з Путіним можуть дозволити вирішити проблему, яку неможливо вирішити саме тому, що Путін є президентом Росії" – сказав Портников.

Що стосується мінського процесу, то Україна може вийти з нього, лише якщо вирішить звільняти окуповані території у суто воєнний спосіб. Цей спосіб, зі свого боку, пов'язаний із величезними жертвами і загрозою прямого військового зіткнення з країною-агресором.

"Вихід з мінського формату – коли ми побачимо українські війська в Луганську і Донецьку, і український прапор українськими солдатами піднімається над центральною площею Донецька, Луганська. А потім – Сімферополя, Ялти", – наголосив Портников.

Читайте також: Зеленський гадає, що без розмов із Путіним Україну не відновити

Журналіст визнав, що українська влада не піде на такий крок, оскільки він призведе до величезних жертв, а також загрожуватиме прямим військовим зіткненням з Росією.

"Це можливість появи російських військ в Одесі, в Харкові, а може навіть десь на підступах до Києва", – припустив Портников.

Таким чином, на його думку, на сьогодні мінський формат є єдиним мирним варіантом вирішення проблеми Донбасу. Окрім того, він дає можливість західним партнерам України вимагати від Росії виконання Мінських угод та підстави для запровадження санкцій проти країни-агресора.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube