Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Газпром перестав володіти трубоукладачем для Північного потоку-2

29 июля
11:43 2020

Трубоукладач Академік Черський перестав належати російському Газпрому.

Про це стало відомо з квартального розкриття монополії, пише РБК.

Академік Черський — єдиний в Росії трубоукладач, який володіє сучасною системою динамічного (без'якорного) позиціонування. У грудні 2019 року міністр енергетики РФ Олександр Новак заявляв, що це судно здатне добудувати Північний потік-2. Воно продовжує стояти в німецькому порту Мукран, на логістичній базі Nord Stream 2.

Читайте також: Данія до жовтня заблокувала будівництво "Північного потоку-2"

До початку 2020 року Академік Черський значився в складі ТОВ Газпром флот. На початку червня повідомлялося, що судно знаходиться у власності АТ Самарський теплоенергетичний майновий фонд (Стмф). Цей фонд в кінці березня 2020 року змінив «прописку» з Самари на Санкт-Петербург. Інших суден у власності Стмф не значиться. Станом на 31 березня Стмф входив до групи Газпрому, свідчить список афілійованих осіб монополії. У новому списку станом на 30 червня його вже немає. При цьому, за даними російських реєстрів на 28 липня, Стмф все ще діюча юридична особа і назву не міняв. Це означає, що в другому кварталі фонд змінив власника (після чого поміняв і гендиректора: ним став Олександр Смелков замість Андрія Тимофєєва), пише РБК.

Читайте також: Кого атакує РФ: що показав "російський" звіт британської розвідки

Також є ймовірність, що компанія скористалася правом не розкривати частину даних на підставі санкційного ризику. Таке право передбачено постановою російського уряду від 4 квітня 2019 року.

Стмф вважається непублічним акціонерним товариством і тому не зобов'язаний розкривати поточних учасників.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube