Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Бойовики ПВК Вагнера і Україна. У яку гру грають Зеленський і Лукашенко?

06 августа
09:12 2020

Бойовики ПВК Вагнера і Україна. У яку гру грають Зеленський і Лукашенко?

Видається, що зараз Володимиру Зеленському вигідно зробити цей запит на видачу затриманих у Білорусі бійців із ПВК Вагнера. І, в принципі, він це правильно робить. Бо це, по-перше, в інтересах України. По-друге, в умовах, коли зараз іде тиск на Зеленського, що він займає недостатньо патріотичну позицію, то для нього буде досить зручно сказати: "Дотримуюся українських інтересів і намагаюся отримати цих вагнерівців, які є громадянами України, або тих, які брали участь у злочинах на Донбасі". Але ще раз додам: це відповідає інтересам України, пише у своєму блозі на сайті НВ професор політології Києво-Могилянської академі Олексій Гарань.

Що ж до Лукашенка, то у нього своя гра. Напередодні виборів він намагається показати, що захищає інтереси Білорусі. І те, що він говорить із Зеленським на цю тему, видається достатньо логічним. Я думаю, що Лукашенку головне зараз — переобратися. Ясно, що він буде "переобраний" (все буде намальовано так, як треба). Але при цьому йому потрібно буде уникнути можливого Майдану, можливих протестів.

Читайте також: Беларусское ристалище и Украина

Тому принаймні обговорення із Зеленським цієї проблеми до виборів представляє Лукашенка у вигідному світлі. Мовляв, ось він прагне покарати цих вагнерівців і видати декого Україні.

До речі, давайте не забувати, що позиція Білорусі щодо агресії Росії в Україні є дуже специфічною. Бо у березні 2014 році Білорусь була серед тих 11 країн, разом із Росією, Вірменією, КНДР, Зімбабве, Венесуелою, Сирією, Суданом тощо, які не підтримали резолюцію ООН про територіальну цілісність України (нагадаємо, що 100 підтримало).

Читайте також: Вагнеровцы должны были ликвидировать Лукашенко. В разгаре каскадная операция против Украины и Беларуси, – Пионтковский

Тобто позиція Лукашенка щодо України є хитрою і навіть, я би сказав, підступною.

І я не певен, що в результаті Лукашенко піде на видачу цих вагнерівців Україні. Він побоїться аж настільки ускладнювати стосунки з Росією, бо це буде ляпас Росії. Але погратися в цю гру, мовляв, він це з Україною обговорює, до виборів (скільки вже там лишилося до 9 серпня) він може.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube


Актуально

    Краснов побеждает во втором туре мэрских выборов в Днепре, — социсследование “Интер-акции”

Краснов побеждает во втором туре мэрских выборов в Днепре, — социсследование “Интер-акции”

0 комментариев Читать всю статью