Фото: Median.Az
Постачання енергоносіїв принесуть Росії у 2022 році рекордний дохід у 290 млрд євро
Німеччина є найбільшим покупцем російського газу та другим за величиною споживачем російських нафтопродуктів.
За підсумками 2022 року Німеччина може заплатити Росії за нафту на 3 млрд євро більше, ніж роком раніше, а її витрати на імпорт газу з РФ збільшаться удвічі. Загалом ця сума становитиме 33,9 млрд євро і стане рекордною. Про це йдеться у доповіді Greenpeace.
Стверджується, що витрати Німеччини на російську нафту зростуть з 11,4 млрд євро 2021 року до 14,3 млрд євро 2022-го. Витрати на російський газ подвояться – з 8,8 млрд. євро до 17,6 млрд. євро. Ще 2,1 млрд євро буде сплачено за російське вугілля.
За даними Greenpeace, постачання енергоносіїв принесе Росії у 2022 році рекордний дохід у 290 млрд євро. У доповіді йдеться, що Росія «дуже сильно залежить від доходів від експорту викопного палива», а більш ніж третина державного бюджету РФ фінансується за рахунок прибутку від енергоносіїв. При цьому Німеччина є найбільшим покупцем російського газу та другим за величиною споживачем російських нафтопродуктів, зазначає Greenpeace.
На думку організації, щоб ускладнити фінансування російської війни проти України, потрібно запровадити ембарго на імпорт вугілля, нафти та газу з РФ. Проте влада Німеччини поки що відмовляється від ембарго «через побоювання високих економічних витрат». Як «проміжна» альтернатива Greenpeace пропонує ввести податок на російський газ.
Можливі ще два варіанти: запровадити відсотковий збір від узгодженої за контрактом ціни (наприклад, у 50%) або встановити граничну ціну, за якою газ може бути імпортований з Росії, на тому рівні, який був до початку воєнної операції. Greenpeace нагадує, що з 2015 до 2020 року газ, в середньому, коштував по 16 євро за МВт•год.
Своєю чергою, глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що її країна відмовиться від нафти з РФ до кінця нинішнього року. Цей процес пройде у два етапи.