Комітет арбітрів УАФ відреагував на епізод із незарахованим голом донецького “Шахтаря” в матчі 25-го туру УПЛ проти ковалівського “Колоса”.
Одним із найбільш обговорюваних моментів матчу 25-го туру УПЛ між “Шахтарем” та “Колосом” (2:4) став незарахований гол Артема Бондаренка в другому таймі, який міг зрівняти рахунок. Після майже десятихвилинної перевірки епізоду VAR взяття воріт було скасовано через офсайд у Марлона Гомеса.
Напередодні в Комітеті арбітрів офіційно прокоментували епізод із незарахованим голом Бондаренка.
“Незарахування голу сталося у зв’язку з порушенням правил гри — положенням “поза грою” у гравця ФК “Шахтар”. Згідно з протоколом та рекомендаціями для VAR, обов’язковою є перевірка ним початкової фази атакувальних дій для кожного забитого голу (від перехоплення м’яча до забитого м’яча у ворота).
В цьому епізоді при перевірці VAR розвитку атаки гравцями “Шахтаря” було виявлено втручання у гру гравця “Шахтаря” № 6, який перебував у положенні “поза грою”, після чого було забито м’яч у ворота ФК “Колос”. У зв’язку з тим, що в машині VAR виникли технічні проблеми, які не давали можливості графічно підтвердити положення “поза грою” у вищевказаного гравця, знадобилося багато часу для підтвердження рішення щодо відміни голу. Цей час був повністю компенсований наприкінці матчу.
При технічному встановленні позначок та ліній комп’ютер у цифровому значенні підтверджував, що гравець “Шахтаря” № 6 перебував у положенні “поза грою”. Однак графічно, через збій у системі фіксації офсайдних ліній, цього відобразити не вдалося (на графіці лінії відображалися в некоректній позиції, однак сам факт положення «поза грою» технічно був підтверджений цифрами).
На жаль, така кількість втраченого часу дійсно порушує динаміку гри, але головною метою використання системи VAR є кінцеве правильне рішення.
Комітет арбітрів уже зробив відповідне звернення до технічного підрядника у зв’язку з технічним збоєм у роботі системи”, – йдеться в заяві.
Сообщение В УАФ прокоментували епізод із незарахованим голом Шахтаря в матчі проти Колоса появились сначала на SPORTNEWS.COM.UA.