Колись, вже за часів Незалежності, було дуже багато активних рухів, але з часом їх амбіції вщухли і реально дієвими у козацькій справі залишилися одиниці. Козацька гвардія України (https://cossackguardofukraine.org) одна з передових в країні. Їх діяльність та підхід говорять самі за себе.
Верховний Отаман Козацької гвардії України Олександр Черниш: «У XXI сторіччі козацтво це не тільки військова справа, у першу чергу це одна з найважливіших історичних складових нашої країни зі своїм побутом, культурою та ідентичністю.».
Історія створення та ведення діяльності Козацької гвардії України заслуговує на написання окремої повчальної книги. Адже, Організацію було засновано за рік до повномасштабної війни. Члени Організації наче інтуїтивно готувався до чогось аномального та небезпечного, але всім серцем вірили в Україну, і попри все проводили заходи, створювали та реалізовували різноманітні проекти та навіть окремо заснували комерційний напрямок, створивши окрему структуру Cossack Capital (ТОВ «Козак Кепітал»).
Після 24.02.2022 р. довелося багато чого змінити, але козаки не розгубилися та почали активно діяти в інших напрямках. З перших днів повномасштабної війни Організація почала допомагати військовим та цивільним, сприяла укомплектуванню ЗСУ особовим складом, створила спеціальний «розвідувальний» чат для виявлення ворога, а Олександр Черниш під обстрілами Києва розвозив гуманітарну допомогу тим, хто залишився наодинці з невизначеною долею.
Згодом до діяльності Організації почали приєднуватися інші формування, волонтери та активісти. Штаб почав збільшуватися, а амбітність проектів за масштабами не уступала провідним українським та міжнародним фондам. Звіти та свою діяльність КГУ транслює у власних соціальних мережах. Загалом Організація отримала понад 20 грамот та подяк, а Верховного Отамана було нагороджено відповідними орденами і медалями.
Сьогодні Козацька гвардія України має потужні міжнародні звʼязки, її членів запрошують на різноманітні форуми по «відбудові» та «розмінуванню» країни, з нею прагнуть спільно формувати «команду майбутнього».
Як сказав Олександр Черниш: «Ми маємо здобувати перемогу не тільки у воєнний спосіб, а і шляхами розвитку економічної, культурної, наукової та інших складових. Я вважаю себе відповідальним за післявоєнне майбутнє України, а воно у нас, повірте — неймовірне.».