Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Право місцевих органів влади на алкогольні заборони лише стимулюватиме нелегальну торгівлю — політолог

Июнь 19
16:49 2017

КИЇВ. 19 червня. УНН. Ініційований нардепами законопроект про розширення повноважень місцевих органів влади в частині запровадження обмежень на торгівлю алкоголем стане джерелом потенційної корупційної схеми. Про це УНН розповів політолог Валентин Гладких, коментуючи проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”.

Так, за словами В.Гладких, ініціатива нардепів лише стимулюватиме продаж алкоголю нелегальним шляхом.

“Тут навіть і припускати нічого, зловживання будуть (у разі ухвалення законопроекту — ред.). Це і є ще одна потенційна корупційна схема. Є закон України про повноваження органів місцевого самоврядування. Я не бачу жодної доцільності в тому, щоб такі рішення (обмеження на торгівлю алкогольними напоями) приймалися на рівні окремих органів місцевого самоврядування.

Мене досі дивує, чому Київська міська рада не виконала рішення суду і не скасувала своє недолуге рішення (про нічну заборону на продаж алкоголю у стаціонарних закладах торгівлі — ред.). І це при тому, що я не вживаю алкоголь, виступаю за здоровий спосіб життя, але ж ми живемо у вільній і демократичній державі, хочемо стати правовою державою, де закон має бути понад усе і один для всіх. І не треба створювати оці потенційно корупційні кормушки, коли легально продавати не можна, всі будуть продавати з-під столу…”, — сказав він.

В.Гладких наголосив, що не вірить в ефективність пропонованого законопроекту.

“Я не вірю в ефективність, якої хочуть досягти шляхом розширення повноважень органів місцевого самоврядування. І взагалі сумніваюсь, що шляхом запровадження нічних заборон, в принципі, можна досягнути якого результату. Єдине чого ми можемо досягнути — що хтось збиратиме корупційну мзду за нелегальний алкоголь”, — сказав він і додав, що нардепів зараз мали б хвилювати набагато вагоміші питання, аніж алкогольні обмеження і заборони.

Як повідомляв УНН, за словами експерта І.Товкача, Київрада прекрасно розуміє незаконність своєї ініціативи про заборону алкоголю в МАФах.

Додамо, раніше суд скасував заборону КМР на продаж алкогольних напоїв вночі в стаціонарних закладах торгівлі.0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com