Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

М.Джемілєв: у ВР важко зібрати голоси для внесення змін до Конституції щодо Криму

Май 19
18:42 2017

КИЇВ. 19 травня. УНН. Зібрати голоси для внесення змін до Конституції України щодо статусу Криму буде непросто. Таку думку під час онлайн-конференції висловив Уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає УНН.

“Для початку ми приймаємо це більшістю в 226 голосів, а потім воно приймається Конституційної Комісією. Конституційна комісія дає свій висновок, а потім треба 300 голосів. Має бути звичайно дуже нелегка робота. Я не думаю, що нам вдасться не те що 300, а навіть 226 голосів набрати… і серед депутатів і суспільства немає достатньо інформації і знань суті проблеми ”, — зазначив він, відповідаючи на питання про те, наскільки реально знайти 300 голосів у Верховній Раді для голосування за зміни в Констіуцію.

Основне завдання змін до Конституції України, за словами Джемілєва, “це зміни в 10 розділ Конституції, де йдеться про Автономній республіці”.

“Ми хочемо, і це підтримує Президент нашої країни, щоб вона була переформатована з простої автономії в національно-територіальну. Тобто там прямо має бути сказано, що автономна республіка створюється як форма самовизначення кримськотатарського народу на своїй Батьківщині. Основні елементи, які говорять, що це національно-територіальна автономія — це функціонування кримськотатарської мови на території Крима на рівні з державною. Ну, і звичайно, забезпечення адекватного представництва кримських татар, необхідного для захисту інтересів кримськотатарського народу”, — зазначив М.Джемілєв.

Нагадаємо, Конституційна комісія створила робочу групу з питань АР Крим.0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com