Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Хотите увидеть выставку картин из песка и ракушек?

Май 20
11:41 2014

05

Тогда вам в Днепропетровский художественный музей…

По 1 червня у Дніпропетровському художньому музеї працюватиме виставка «Перлинне переродження», де представлені незвичайні роботи Світлани Іванченко — картини з піску та мушель.

Художниця народилася і виросла на березі Чорного моря, у Ялті. Перші кроки на шляху творчого становлення робила в художній школі відомого кримського живописця Сергія Бакаєва. Вищу освіту здобула в Глухівському педагогічному інституті ім. Сергєєва-Ценського за спеціальністю «Образотворче мистецтво».

Нині ж Світлана Іванченко живе та творить в Дніпропетровську, куди вона привезла із собою нестямну любов до кримського сонця, чорноморського узбережжя та морської стихії.

Першу картину з піску і черепашок непересічна українська художниця назвала «Піна». Потім була серія морських етюдів: «Медуза», «Золота рибка», «Стихія», «Крим», «Мушлі». Й потому Світлана визначила свою авторську техніку як «піщано-мушляна мозаїка».

Особливість творів Світлани Іванченко полягає в тому, що її картини і пано складаються тільки з натуральних матеріалів: від кварцового піску і черепашок до корінців рослин і кори коркового дуба. Майстерність художниці є беззаперечною, адже її «полотна» вражають часом живописністю, часом тонкощами нюансу, часом графічністю, незважаючи на те, що виконуються без будь-якої ретуші й підфарбовування. Тож і матеріал Світлана самостійно ретельно добирає, перемиває, сортує за текстурою, кольором, відтінками; навіть пісок мисткиня, відбираючи голкою, ділить на чотири відтінки — бежевий, темно-бежевий, білий і чорний.

Унікальність творчого методу художниці в тому, що вона намагається зробити, здавалося б, неможливе – з нерукотворної краси, народженої самою природою, витворити нову красу, нову природу. Живописцям іноді складно передати фактуру піску, морського узбережжя за допомогою лишень фарб, а Світлана Іванченко вже готову природну фактуру використовує суто як фарби, створюючи нові об’єми, нові текстури, нові смисли. Мисткиня не лише відображає дійсність, як то належить художнику, але й дає нове життя чомусь, що уже колись було народжено найвищим творцем.

Художній діапазон Світлани Іванченко охоплює і портретний жанр, і анімалістичні та флористичні мотиви, й пейзаж, і жанр ню, і, часом, певні абстрактні шукання.

Творчий доробок Світлани Іванченко налічує біля сотні неповторних робіт, чимала частина яких зберігається у приватних колекціях поціновувачів мистецтва в Україні, Росії, Німеччині, Естонії, Домініканській Республіці, Ізраїлі.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00),

вихідний – п’ятниця, перший понеділок місяця — сандень

Тел.: 744-60-35, 47-33-38

artmuseum.dp.ua


Источник0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com