Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Как видится возможная «децентрализация» из Днепропетровска

Июнь 08
12:00 2014

удод

Итоги заседания совета конгресса регионального развития Днепропетровщины (предложения к изменению Конституции)

5 червня голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод провів засідання Ради Конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини. Участь у заході взяли представники обласної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу, підприємств.

У ході зустрічі учасникам продемонстрували результати обговорення у територіальних громадах області, громадських організаціях пропозицій щодо децентралізації виконавчої влади. Для узагальнення пропозицій громадськості області при обласній раді була створена ініціативна група, яка працюватиме аж до прийняття і впровадження відповідних законів на державному рівні.

«Колись децентралізація була позитивною ідеєю. Вчора — потребою. Сьогодні — це стало неминучістю, головною умовою політичної стабілізації та економічного розвитку в Україні! Ми активно займаємося цим питанням. Презентували Концепцію реформування органів місцевого самоврядування жителям регіону, представникам влади, територіальних громад, бізнесу, громадськості. Від усіх отримали зворотний зв’язок, пропозиції та зауваження — а це сотні документів. В регіонах є об’єктивна потреба в реформуванні! Є механізми реалізації! Є бажання і готовність громад!», — наголосив Євген Удод.

Учасники Ради відмітили, що це питання не можна вирішити тільки на регіональному рівні. Вже сьогодні потрібні конкретні дії на рівні центральної влади — це зміни до Конституції України, які необхідно прийняти негайно, а оновлення законодавчої бази та реформування місцевого самоврядування завершити до кінця цього року.

Це не перша спроба громади Дніпропетровщини достукатися до центральних органів влади. Обласна рада неодноразово направляла свої пропозиції щодо децентралізації у відповідні державні установи. Крім того, Євген Удод взяв участь у відкритому засідання Верховної Ради на слуханнях з питань обговорення внесення змін до Конституції України, де чітко висловив свою позицію.

Але сьогодні складається враження, що знову не вистачає політичної волі у центрі, а питання реформи «забовтується» і його практична реалізація «гальмується».

Євген Удод: «Виникає тривога, що децентралізація влади знову використана як політичний хід, як красиве гасло і відкладена «до кращих часів». Децентралізацію не можна відкласти «до кращих часів». Сама децентралізація створить ці «кращі часи».

Учасники Ради конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини затвердили узагальнені пропозиції до законопроекту стосовно внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), які направлять до Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України. Також узагальнені результати обговорення спрямують до Кабінету Міністрів, до Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, до кожного депутата Верховної Ради, до Адміністрації Президента, а також Всеукраїнським асоціаціям та обласним радам.

«Громади — головні на своїй землі! Громади вимагають децентралізації та економічних реформ! Громади не дадуть «забалакати» цей процес! Громади доведуть процес до кінця!», — підсумував Євген Удод.

Узагальнені пропозиції до законопроекту стосовно внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)

До розділу VI „Кабінет Міністрів України, інші органи виконавчої влади”:

1. Реформувати державні адміністрації, закріпивши за ними функції контролю законності рішень органів місцевого самоврядування.

2. Призначення центральними органами державної влади та пряме підпорядкування по вертикалі керівників:

 з’єднань, формувань Збройних Сил України;

 судів.

3. Центральні органи державної влади погоджують з обласним, районним, міським головою призначення керівників:

 Прокуратури;

 Служби безпеки України;

 Управління міністерства внутрішніх справ (крім міліції, яка виконує функції забезпечення громадського порядку);

 Управління міністерства надзвичайних ситуацій;

 Митної служби;

 інших територіальних органів, підпорядкованих центральним органам державної влади.

4. Підпорядковуються виконавчим органам місцевого самоврядування:

– податкова служба;

– міліція з функціями забезпечення громадського порядку.

5. Збереження нейтралітету та позаблокового статусу України.

6. Ухвалення рішення про вхід до політичних та економічних союзів – виключно на всеукраїнському референдумі.

До розділу ХІ „Місцеве самоврядування”:

1. Прийняти міську модель управління для області, району, міста, села (селища):

 керівник області – обласний голова;

 керівник району – районний голова;

 керівник міста – міський голова;

 керівник села (селища) – сільський (селищний) голова;

 обласний, районний, міський, сільський (селищний) голова – голова відповідної ради та виконавчого комітету в одній особі.

2. Створення виконавчих комітетів.

3. Депутати обласних, районних, міських і сільських (селищних) рад обираються прямим таємним голосуванням жителів територіальної громади.

4. Голова області, району, міста, села (селища) – голова ради та виконкому в одній особі обираються прямим таємним голосуванням жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

5. Судді перших інстанцій (голови районних судів загальної юрисдикції, голова господарського суду області, голова адміністративного суду області) обираються прямим таємним голосуванням жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

6. Обласний, районний, міський, сільський (селищний) голова подає пропозицію, а відповідна рада затверджує:

 керівників податкових служб;

 керівників органів міліції з функціями забезпечення громадського порядку.

7. Бюджетна самостійність регіонів.

Розподіл на їх користь фінансового ресурсу від загального обсягу податків і зборів (обов’язкових платежів), які сплачуються платниками, розташованими на території регіону.

8. Гуманітарна політика формується рішенням місцевих рад.


Источник0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com