Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Днепропетровскую ГАИ учили оформлять и собирать штрафы

Июль 21
13:37 2014

1

В тексте есть пара полезных напоминаний для автолюбителей…

ДАІ: Дотримання вимог ПДР допоможе уникнути дорожньо-транспортних пригод, а точність при заповненні квитанції про сплату штрафів, у разі порушень, позбавить додаткових клопотів

Найголовнішим фактором, що призводить до загибелі та травмуванню людей на дорозі, є Порушення Правил дорожнього руху його учасниками. За порушення вимог законодавства в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху чинним законодавством передбачена відповідальність, ступень якої залежить від того, наскільки ці порушення впливають на стан безпеки та створюють загрозу виникнення на дорозі аварійних ситуацій. Контроль за дотриманням водіями законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху покладено на Державтоінспекцію.

Як би Державтоінспекція не намагалась проводити профілактичну роботу та закликати до законослухняності, усі категорії учасників дорожнього руху щодня порушують Правила на дорозі за що потім зобов’язані понести відповідну відповідальність. У першому кварталі поточного року на Дніпропетровщини порушники ПДР України поповнили бюджет держави на більш ніж 10,3 млн. грн.

Майже рік тому в Україні впроваджена удосконалена процедура сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху із застосуванням механізму автоматичного заліку таких штрафів під час отримання банківськими установами коштів. Однак через свої власні помилки під час заповнення квитанцій, а також випадки недбальства деяких співробітників ДАІ, іноді скористатися цими перевагами можуть далеко не всі учасники дорожнього руху.

Щоб попередити виникнення перешкод з боку співробітників ДАІ при сплаті учасниками руху штрафів за спрощеною процедурою, у приміщенні управління Державтоінспекції Дніпропетровської області відбулися заняття з інспекторами ДАІ, на яких покладено функціональні обов’язки провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Тож, основним питанням, яке піднімалося у залі було додаткове детальне вивчення вимог законодавства стосовно цього питання, зокрема вдосконалення рівня професійної діяльності відповідальних співробітників ДАІ під час занесення інформації про сплату штрафів до автоматизованої системи «Адмінпрактика». Присутнім ще раз були доведені основні вимоги, які до них пред’являються під час виконання службових обов’язків.

Присутні старанно занотовували відповідні інструкцій та рекомендацій від керівника цього напрямку служби апарату управління. Під час занять особливу увагу також було приділено проявам суб’єктивізму та якості провадження у справах про адміністративні правопорушення, а саме законності, точності та правильності складання вищезазначених матеріалів.

Т.в.о начальника відділу адміністративної практики УДАІ, підполковник міліції Максим Мостовий, звертаючись до підлеглих наголосив, що від їх професійного ставлення до виконання своїх обов’язків також безпосередньо залежить, який імідж інспектора ДАІ буде сформований у суспільстві та як пересічні громадяни будуть ставитися до служби в цілому, адже інспектор щодня спілкується з громадянами та повинен бути тактовним, чітко виконувати свої професійні обов’язки та неухильно дотримуватися вимог законодавства. «Ми працюємо для людей», — наголосив він, та додав, що кожен з присутніх повинен бути відповідальним та виконувати свою роботу так, щоб учасникам дорожнього руху не було підстав для скарг на їх діяльність.

Окрім цього, він зазначив, що найбільш досвідченні працівники повинні надавати всебічну допомогу молодим, допомагати їм підвищувати свій професійний рівень та контролювати, щоб робота в цьому напрямку велася на вищому рівні.

Учасникам дорожнього руху, в свою чергу також нагадуємо, що згідно вимог Наказу МВС України № 606-2013р. «Про вдосконалення процедури сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху та застосування механізму автоматичного заліку таких штрафів під час отримання коштів» відбувається щоденне завантаження до автоматизованої системи «Управління фінансами МВС України» виписок про сплачені штрафи за порушення ПДР отриманих у територіальних органах Державної казначейської служби України. Наразі у громадян відсутня необхідність у наданні копій платіжних документів про сплату штрафів до територіальних підрозділів Державтоінспекції, однак через власну неуважність багатьом людям доводиться все ж таки звертатися до ДАІ та надавати квитанцію.

Звертаємо увагу, що для точного занесення даних до автоматизованої системи «Управління фінансами МВС України» необхідно правильно заповнювати квитанції та без помилок вказувати серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення.

Ознайомитися з порядком та реквізитами сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а також зі зразком заповнення відповідної квитанції, можливо на цьому сайті та на офіційному сайті ДДАІ МВС України (електронна адреса: sai.gov.ua) у розділі «Корисні посилання». Окрім того, зразки таких квитанцій повинні бути розміщені в кожній установі (відділенні) банку.

Також, треба враховувати, що у разі несвоєчасної сплати штрафу у встановлений законодавством строк (15 денний термін), адміністративний матеріал направляється для примусового стягнення коштів до Державної виконавчої службі Міністерства юстиції районного значення. Тож, доведеться сплатити подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а також витрати на облік зазначених правопорушень.

Ще раз наголошуємо неухильне виконання вимог ПДР України, уважність та обережність на дорозі усіх категорій учасників руху дозволить звести до мінімуму кількість аварій та зберегти життя та здоров’я громадян.

Відділ профілактичної роботи

УДАІ в Дніпропетровській області


Источник0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com