Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

C июня в ДТП пострадало уже полсотни днепропетровских детей

Июль 10
15:13 2014

03

Научите своих детей простейшим правилам поведения на дороге

З початку літніх шкільних канікул на території області в дорожньо-транспортних пригодах травмувалися 51 неповнолітній, 2 дитини загинули, 14 випадків травмування дітей на дорозі сталося з їх власної вини, як наслідок порушення ПДР.

Це не просто цифри. Це чиїсь непоправні втрати, чиїсь страждання, біль, крах чиїхось надій. В світі все відносно і якщо дивитися на ці цифри порівняно зі всесвітом, то вони малі. Якщо розглядати по кількості виплаканих зліз матерів, родичів, то це величезні цифри.

Причиною багатьох ДТП є необережність дітей. Ось основні порушення правил дорожнього руху, що допускаються дітьми:

-перехід проїжджої частини поза пішохідним переходом або в невстановленому місці;

-поява на проїжджій частині без дорослого;

-несподіваний вихід на проїжджу частину із-за інших автомобілів, дерев, споруд і др.;

-пересування уздовж проїжджої частини за наявності тротуару;

-ігри на проїжджій частині.

Діти повинні знати і дотримуватися наступних правил, коли переходять дорогу:

-зупинитися на узбіччі;

-подивитися в обидві сторони;

-перш ніж переходити дорогу, переконатися, що машин або інших транспортних засобів на дорозі немає;

-переходячи дорогу, триматися за руку дорослого або дитину старшого віку;

— йти, але ні в якому разі не бігти;

-переходити дорогу тільки у встановлені місця на зелений сигнал світлофора;

-на дорогу потрібно виходити спокійно, зосереджено, упевнено і так, щоб водій бачив тебе;

-переходити дорогу потрібно по перпендикуляру до осі, а не по діагоналі;

-якщо транспортний потік застав на середині дороги, слід зупинитися і не панікувати;

— маленьку дитину переводити через дорогу потрібно тільки за руку;

— потрібно навчити дитину не піддаватися «стадному» почуттю під час переходу вулиці групою;

— дітям не можна грати біля дороги, особливо з м’ячем;

— Щоб уникнути нещасних випадків дітей треба учити ходити по тротуарах лицем до автомобільного руху.

Також, серед причин дитячого дорожньо-транспортного травматизму не маловажною є негативний приклад дорослих учасників дорожнього руху і повна безконтрольність за дітьми батьків. Адже кожна дорожня пригода, в якій постраждала дитина, лягає важким тягарем на плечі дорослих, які не навчили малюка безпечній поведінці на дорозі. Не можна забувати про те, що діти отримують не тільки теоретичні уроки від батьків у результаті бесід, а й практичні уроки безпосередньо при русі по дорогах міста, при чому, практичні уроки починаються від порога дому та закачуються там же. Помилково вважати, що маленька дитина не бачить і не помічає тієї негативної поведінки в дорожньому русі, яку ми дорослі близькі і незнайомі малюкові, надаємо на кожному кроці.

Адже рідко буває, щоб дорослий зупинив дитину, яка перебігає дорогу в недозволеному місці, або малюка, який їде на велосипеді через дорогу. Навпаки самі дорослі поводяться гірше за дітей.

Державтоінспекція проводить постійно заходи щодо попередження аварійності серед неповнолітніх учасників дорожнього руху. Однак без допомоги батьків, які є непохитним прикладом для дитини в усьому, в тому числі і поведінки на дорозі, зусилля співробітників ДАІ та освіти — марні. Часто можна бачити, як дорослі ведуть дітей через дорогу найнебезпечнішим шляхом. Але якщо в присутності дорослого дитина хоча б мінімально захищена досвідом дорослого, то коли вона сама буде в аналогічній ситуації малюк швидше за все потрапить під колеса автомобіля.

Шановні батьки та водії, якщо з Вами в машині знаходяться діти, виконуйте вимоги Правил дорожнього руху, правильно вибирайте швидкісний режим, уникайте різких маневрів і перестроювань, ні в якому разі не виїжджайте на смугу зустрічного руху і не забувайте про те, що дитина, перебуваючи в автомобілі, потребує додаткового захисту. Слід пам’ятати, що при перевезенні дитини в автомобілі, не можна саджати на переднє сидіння машини, необхідно використати спеціальне крісло і ремені безпеки.

Пам’ятайте! Чужих дітей на дорозі не буває, від кожного з нас залежить здоров’я і життя наших дітей! Саме спільними зусиллями ми зможемо їх зберегти, тож будьте відповідальними щоб гарантувати дітям безаварійні канікули.

ВПР УДАІ ГУМВС України в області


Источник0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com