Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Ярослав Дубневич: «Пильна увага до долі «УЗ» з нашого боку буде й надалі»

Декабрь 27
18:43 2017

Ситуація з ПАТ "УЗ" стала одною з найважливіших та одною з найбільш обговорюваних тем року, що минає, написав у своєму блозі голова Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич, підбиваючи підсумки 2017-го.

«Навколо неї було чи не найбільше гарячих суперечок, конфліктів, дискусій, – нагадав нардеп. – До речі, з 15 засідань, які було проведено нашим Комітетом з питань транспорту цього року, два тематичні повністю присвячувались розгляду стану справ на "Укрзалізниці".

Дубневич нагадав, що завдяки зусиллям законодавців вдалося захистити ПАТ "УЗ", яка перебуває у складній фінансовій ситуації, від додаткового стресу.

«Завдяки закону, який було прийнято у грудні-2016 та який запрацював цього року, ввівши мораторій на стягнення з "УЗ" боргів Донецької залізниці (що зараз знаходиться на окупований території), припинились спроби примусового списання коштів з рахунків "УЗ". Таким чином біля 4 млрд грн залишились на рахунках "Укрзалізниці", – написав він.

Крім того, парламентар нагадав, що наприкінці поточного року – в листопаді – в Раді зареєстрована нова редакція Закону про залізничний транспорт (№ 7316). Над проектом кропітко, декілька місяців поспіль працювали експерти і робоча група при Комітеті .

Також зусиллями Комітету з питань транспорту прискорено прийняття міністерством інфраструктури змін до збірника Тарифів на залізничні перевезення. «Внаслідок чого припиняться астрономічні щоденні втрати "УЗ", які сягають 15 млн грн на добу. Буде ліквідовано антиконкурентний підхід до ціни вагона "УЗ" порівняно з приватним – це значно збільшить доходність перевізника,» — пояснив значення цих змін очільник Комітету.

«Запевняю: пильна увага до долі "УЗ" буде з нашого боку й надалі. Сподіваюсь, це дозволить врешті стабілізувати ситуацію»,- висловив надію Дубневич.

Підбиваючи підсумки, він назвав також й інші ключові законопроекти, які є необхідними для галузі та на прийняття яких очікують транспортники в 2018-му році.

За його оцінкою, Транспортний комітет вже напрацював цілу серію законопроектів, мета яких – практична підтримка галузі. Частину з них вже прийнято, інші очікують на розгляд та прийняття парламентом. Це, зокрема, законопроект (№ 6766), який врегульовує законодавство щодо концесії та дозволить залучати до будівництва нових автошляхів державного значення приватний капітал. Поява нових автобанів – запорука якнайшвидшої інтеграції української транспортної мережі до європейської, впевнений голова Транспортного комітету Ярослав Дубневич.

Також серед необхідних – законопроект № 6644 щодо посилення вагового контролю, який покликаний захистити автошляхи від передчасного руйнування надважким транспортом. А також – нова редакція закону про дорожній рух та його безпеку – нею займається спеціально створена робоча група з числа членів Комітету та експертів, повідомив Дубневич.

«Сподіваюсь, що напрацьовані фахівцями ініціативи стануть оновленою базою безпекового законодавства. І 2018-й рік ми врешті назвемо переламним в цій темі»,-наголосив депутат.

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com