Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

В Україні вводять нове маркування харчових продуктів: що зміниться

Декабрь 06
21:04 2018

Верховна Рада проголосувала за законопроект №8450 "Про інформацію для споживачів харчових продуктів". Він вводить нові правила щодо маркування продуктів.

Законодавчим актом встановлено правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян та задоволення їх соціальних та економічних інтересів.

Виробнику заборонено використовувати інформацію, що може вводити споживача в оману. Особливо щодо властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання.

Читайте також: Їжа, яка стає небезпечною після розігрівання

Законопроект обов'язує робити написи на упаковках читабельними. Обов'язкова інформація про харчові продукти не повинна бути захованою чи спотвореною текстом чи картинкою.

Виробник має вказувати на упаковці інформацію про вміст у харчових продуктах харчових добавок і допоміжних речовин, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.

Читайте також: Піст, наука, довголіття: відповіді на всі питання від дієтолога

Також на упаковці має бути вказано інформацію про те, чи піддавався продукт заморожуванню і розморожуванню, застосування нового підходу до зазначення терміну придатності продукту залежно від того, чи є продукт таким, що швидко псується.

Очікується, що реалізація законопроекту дозволить створити результативний механізм інформування споживачів про харчові продукти або інгредієнти, їх склад і поживну цінність, спосіб споживання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

UAINFO

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.