Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Польсько-українські відносини: спіраль конфлікту виведено на новий рівень

Февраль 14
19:34 2018

У 1664 році Стефан Чарнецький, польський полководець із руського роду, захопив Суботів і наказав викинути з могили тіло Богдана Хмельницького.

У 2018 році наші польські друзі знову докопалися до Хмельницького.

Читайте також: Прем'єр-міністр Польщі порівняв Богдана Хмельницького з Гітлером

Причиною повстання були накопичені за багато років образи українців на "польську вітчизну". Антисемітизм у повстанні був. Польща мстилася за повстання з особливою жорстокістю. Повстання та подальші війни підірвали Річ Посполиту. Це факти.

І є ще один факт: нездатність Польщі домовитися з козаками й гарантувати їм вольності в результаті завершилося тим, що спочатку Москва з'їла козаків, а потім і Польщу.

Було б добре, якби про це говорили історики й популяризували знання, які запобігають повторенню трагедій. Але наша частина світу зараз так не працює.

Заява польського прем'єра не лише дасть вектор дій полякам, а й спровокує українців. Спіраль конфлікту виведено на новий рівень і це дуже сумно.

Читайте також: Насправді нема ніякого польсько-українського конфлікту

Стримана, але принципова відповідь на цей випад буде мудрістю. Але дасться вона важко. Набагато простіше уявити, як згадається все – Перемишль, Холм, Андрусівське перемир'я тощо.

У Польщі, Угорщині, Росії та Україні історія почала визначати майбутнє. Це просто феноменально, як у ХХІ столітті історичні образи на швидкості 4G тягнуть ключову частину Східної Європи у прірву.

Дмитро КУЛЕБА

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com