Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Не допустимо, щоб воїнів ОУН і УПА нагороджували орденами, які отримали члени загонів НКВС – голова ОУН

Декабрь 06
21:03 2018

Сьогодні, 6 грудня 2018 року, Верховна Рада України визнала воїнів ОУН і УПА ветеранами війни. За словами експертів, ця ухвала призведе до чергової правової колізії. Ветеранам війни щороку вручають ордени "За мужність" і Богдана Хмельницького. З 1998 року вручено понад 100 тисяч таких нагород. Значна частина таких орденів вручена членам загонів НКВС, які протягом 1945-1953 років винищували учасників національно-визвольної боротьби в Карпатах.

Український громадський і політичний діяч, Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак в ексклюзивному коментарі для UAINFO відзначив, що не допустимо, щоб воїнів ОУН і УПА нагороджували орденами, які отримали члени загонів НКВС, навіть коли це ордени "За мужність і Богдана Хмельницького.

"Боротьба ОУН і УПА під час Другої світової війни – це окремий етап національно визвольної боротьби українського народу за свою державність. Це як Хмельниччина чи як період боротьби за УНР" – сказав він.

Читайте також: Сьогодні визначальним і рятівним для українського народу є усвідомлення повної та остаточної смерті радянського режиму – історик

Богдан Червак відзначив, що буде правильно, коли на законодавчому рівні буде ухвалена окрема нагороджувальна процедура. "Скажімо, запроваджено орден Євгена Коновальця", – додав голова ОУН.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

UAINFO

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.