Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Клініка за 10 днів – чому не слід захоплюватися китайським досвідом

29 января
00:44 2020

Соціальні мережі заповнені коментаторами, які в захваті від будівництва клініки в Китаї за 10 днів. Із приводу цього я маю сказати:

1. Авторитарні режими зазвичай будують дуже швидко порівняно з демократичними. Це добре, якщо зводять щось корисне й потрібне людям. Це погано, якщо будують щось погане. Авторитарний режим може швидко побудувати клініку, а може – гідроелектростанцію, що залишить без даху над головою мільйон людей, а може – військову базу. В усіх випадках вашої думки не питатимуть.

Читайте також: Ми знаємо про численні злочини КНР, однак мовчимо – журналіст

2. Демократія забезпечує перевірку, що новобудова потрібна, і зводять її так, як треба. Це вимагає певного часу на підготовку та перевірку. Ще більше часу займають тендери щодо вибору підрядника. Тому демократичні режими будують набагато повільніше.

3. Коли час на перевірку завеликий, документів занадто багато, а чиновник не обмежений у праві прийняття рішення, виникає корупція. Якщо над чиновником стоїть офіцер НКВД, КВІР або СС із пістолетом, корупція виникає на рівні офіцера або його командира. Корупція не є специфічною ознакою демократії. Просто в демократичних суспільствах корупціонери не обов'язково мають табельну зброю, а в авторитарних – обов'язково.

Читайте також: Позірна сила авторитарних режимів насправді зведена з піску

4. Якщо рівень суспільної небезпеки заходить за червону позначку, демократичні режими перетворюються на авторитарні. В умовах епідемічної катастрофи в Україні може статися, що клініку зведуть хай не за 10, а за 30 днів. Але будьте готові, що її побудують на вашій землі без усяких дозволів, а ви самі працюватимете на будівництві 16 годин на добу, а ваша бабуся не отримає пенсії. А проти незгодних буде стояти Національна гвардія з наказом відкривати вогонь на ураження.

5. Демократичні режими, які не здатні у випадку суспільної небезпеки червоного рівня перетворитися на авторитарні, не виживають.

6. Будувати в нас уміють (кажу як людина з певним досвідом). У нас не вміють керувати, а це інша компетенція.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.