Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Каталонський лідер-утікач роздумує над візитом до Іспанії, яка хоче його арешту

14 января
15:05 2020

Іспанія, утікач, візит, арешт

Каталонський лідер-утікач Карлес Пучдемон розглядає можливість відвідати Іспанію, якщо отримає запевнення в тому, що він застрахований від арешту завдяки своєму новому статусу євродепутата.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він розповів агентству Associated Press після свого першого пленарного засідання у Європарламенті в Страсбурзі.

Читайте також: Чи втручалася Росія у каталонський конфлікт два роки тому? ВІДЕО

Пучдемон сказав, що він чекає на рішення Європейського парламенту про те, чи може він відвідати Іспанію, не будучи арештованим, "протягом кількох тижнів".

Він хоче відвідати колишнього каталонського віцепрезидента Оріола Жунераса, який також був обраний до Європейського парламенту на травневих виборах.

"Чому б і ні?" – запитав він. "Іспанія повинна визнати мій імунітет", – вважає каталонський політик.

Як і Жункерас, Пучдемон був в авангарді кампанії проведення нелегального референдуму в Каталонії в 2017 році, але йому вдалося втекти в Брюссель, коли іспанська влада видали ордер на його арешт.

"Ми сподіваємося, що через кілька, не надто багато місяців, можливо, тижнів, у нас буде чітка заява від правління Європейського парламенту", – сказав він.

13 січня каталонський лідер Карлес Пучдемон став повноправним євродепутатом.

Його розшукують в Іспанії за роль у організації незаконного голосування щодо незалежності Каталонії.

Читайте також: Ситуация в Каталонии – это кульминация всей истории с попыткой местных элит "жёстко" поторговаться с Мадридом

Пучдемон втік до Бельгії після невдалої спроби проголошення незалежності регіону і в травні був обраний до Європарламенту як представник каталонських сепаратистських партій з Іспанії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.