Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Головна оцінка – діло: уроки батька-засновника

Сентябрь 16
00:06 2018

Дочитав автобіографію Бенджаміна Франкліна. Ще багато публікуватиму різних цікавинок.

Але загалом я шокований. Я, коли читав, відчував себе тубільцем, що дивиться на літак. Дикий, немитий туземець, який дивиться на здоровий білий літак у польоті, а доти нічого не бачив. Ці візантійські шори, коли ти їх починаєш знімати й розуміти суть написаного батьками-засновниками, роблять тебе немовлям. Просто немовлям.

Наше просякнуте феодалізмом суспільство, читаючи Бенджаміна, може й не повірити тій відкритості, чесності, відвертості, про які писав Франклін. Та його навіть багато співвітчизників не розуміли. Коли ставав на розподіл коштів під час військових кампаній, ніхто не вірив, що він на цьому нічого не мутить. Та не ці недовірливі сформували Америку. А саме такі, як Франклін.

Читайте також: П'ять речей, які дивують у Сполучених Штатах

Нам, візантійцям диким, дуже легко його бажання робити реальні справи та старатися менше конфліктувати і сперечатися, сплутати з нещирістю. Нам дуже легко сплутати його спроможність бачити проблеми і знаходити рішення із зухвальством.

А насправді він дуже щирий. Він дуже вільний і шляхетний чоловік.

Поки в нас люди визначають свою успішність посадами та власними досягненнями, вся автобіографія Бенджаміна Франкліна просякнута справами. Головна оцінка – діло. Діло, яке ти робиш для людей і з людьми. Бо якщо ти не робиш із людьми, ти фіг його у вільному суспільстві зробиш. Бо тобі ніхто корону вдіти не дасть.

Читайте також: Патріотичне виховання: єдиного рецепту немає

От кількість цих справ, важливість цих справ, потрібність цих справ людям – найголовніша додана вартість. Найголовніше досягнення.

У мене рве парадигму від цього щирого благородства. Я ж думав, що найцінніше в цьому житті скімлити про зубожілий народ. І що всі навколо мудаки, які щось роблять. Бо вони роблять, бо козли. А воно виходить ні. Пробачте, рве мене від того лайна, яким просякнуте наше гуманітарне поле.

P. S. Ну й іще. По суті автобіографія Бенджаміна – основний фундамент всієї якісної розвивальної літератури Америки, заснованої на принципах. Це ви зрозумієте одразу, щойно почнете читати його.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Валентин КРАСНОПЬОРОВ

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.