Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Глава УПЦ КП на засіданні Верховної Ради назвав «нерозумними» прихильників Московського Патріархату

Март 21
03:58 2017

На урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років з трибуни виступив Патріарх Філарет, глава УПЦ Київсього Патріархату.

У своєму виступі він згадав події 100-літньої давності: "В створенні української держави активну участь брала Церква, бо тоді утворилась Українська Автокефальна Православна Церква. Чому? Тому що держава без Церкви, незалежної Церкви, існувати не може. Для доведення цього ми можемо навести багато історичних прикладів… І тому вороги української держави знищили спочатку українську армію. Потім знищили Українську Автокефальну Церкву".
Патріарх також наголосив, що головна причина припинення існування української держави — це відсутність єдності самих українців. "Ми… розділили Українську Церкву на дві частини — київську і московську, і тепер ворог наш, споконвічний ворог, створив умови для того, щоб знищити нашу українську державу", — сказав Філарет.
"І тепер ми проходимо випробування, друге випробування: чи достойні ми, українці, мати свою державу і жити в умовах свободи? Чи знову в ярмо, чи знову в неволю?", — запитав зал ієрарх.

Читайте також: Патріарх Філарет — депутатам: Якщо не буде держави, в якому парламенті ви сидітимете?
"В той же час наш ворог, агресор, не втрачає надії на перемогу над Україною, — продовжив глава УПЦ КП. — Він сподівається розсварити нас всередині, розсварити як патріотів, патріотів з патріотами… Це ж саме відбувається і в Церкві. Церква в Україні розділена: і одна українська, і друга українська. Але одна незалежна — Київський Патріархат, а друга залежна. Однак там теж українці! Чому ж вони не єднаються в одну незалежну Церкву? А тому що нерозумні. Нерозумні, не знають кому служать!"
Філарет згадав, як у 2015 році в цій залі, коли Президент Порошенко вручав нагороди героям України, голова УПЦ (Московського Патріархату) не підвівся, не вшанував героїв. "Сказав, що ми не можемо шанувати вбивць. Для нас — Герої, а для нього — вбивці. Можуть такі особи служити українській державі? Не можуть!" — зазначив очільник УПЦ КП.
"Тому ми виступаємо за єдину Помісну Православну Церкву, яка б відстоювала інтереси українського народу, української держави і українського Православ'я", — сказав він і подякував Верховній Раді за те, що вона направила лист Вселенському Патріарху в підтримку надання томосу про визнання автокефалії Української Церкви.

Religion

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter


Loading...

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com

Ваш уровень доверия к полиции Днепропетровска:Смотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

Пробки в Днепропетровске

Переводчик текста

с  на


Система - онлайн переводчик текста