Свежие новости Днепра и Украины


Информационный портал города Днепр

Депутатська недоторканість: вже на цій сесії нардепи мають виконати свою 20-річну обіцянку

Декабрь 08
16:34 2016

Після сьогоднішнього голосування за зняття депутатської недоторканності з В. Новинського, нинішньому парламенту залишилося зняти недоторканість з УСІХ народних депутатів шляхом остаточного голосування за відповідні зміни до Конституції щодо цього питання.

Пропоную Верховній Раді вже на цій сесії й до кінця року виконати свою 20-річну обіцянку та сьогоднішні патріотичні заклики, які лунали у сесійній залі. Тож підтримайте ліквідацію касти недоторканних в Україні нарешті не словами, а ділом, тобто — голосуванням!

Читайте також: Надконституційна криза: Україну чекають суворі випробування

Нагадаю: вперше в новітній історії України статус недоторканності депутати отримали з ухваленням Конституції 28 червня 1996 року, тобто 20 років тому. Отож, в Основному Законі, незалежно від тих змін, які вносилися до Конституції, досі залишилась стаття щодо депутатської недоторканності (ст. 80, розд. IV Конституції України).

Під час кожної парламентської виборчої кампанії одна, дві чи більше політичних сил брали на себе зобов'язання, прийшовши до парламенту, ліквідувати депутатську недоторканність. Чергова хвиля боротьби з депутатською недоторканністю нагадала про себе в часи президентства В. Януковича і була предметно реалізована же в законопроекті президента П. Порошенка. На сьогодні виникла парадоксальна ситуація, коли, фактично, немає жодної політичної сили, яка виступає проти ліквідації або обмеження депутатської недоторканності. Натомість голосування щодо направлення до Конституційного Суду та попереднє схвалення цього рішення, по суті, сьогодні законсервовані в парламенті, і цей процес зупинений.

Читайте також: Чи здатні українські політики боротися з корупцією, коли це стосується їх самих?

Тож, нинішній парламент нарешті має завершити процедуру розгляду змін до Конституції в частині недоторканності, щоб суспільство дізналося: які політичні сили в нинішньому парламенті зважаться на зняття депутатської недоторканності, а які лише говорять про це.

Микола ТОМЕНКО

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание вашего сообщения может задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи которые нарушают это правило - будут заблокированы.

ru.dhgate.com